Zöld tea/Camellia Sinensis/Camellia Oleifera (Green Tea)
Tudtad?
A zöldtea hazája Kína, ahol naponta fogyasztják ezt a frissítő italt. Jó ideje a kozmetikai iparban és a gyógyászatban is népszerű antioxidáns, öregedésgátló, ránctalanító, gyulladáscsökkentő hatása miatt. Sőt, egyes kutatások szerint képes megakadályozni a bőrrákot is.
Jelentős polifenol tartalmának hála stabilizálja a kollagén-, és védi az elasztikus rostokat, amik bőrünk tömörségéért és rugalmasságáért felelősek. Katekin tartalmának köszönhetően fényvédő tulajdonságú és szabadgyök ellenes.
A zöld tea kivonatból nyert Camellia sinensis-t széles körben alkalmazzák terápiás célokra is, mivel kémiai alkotóelemeinek antioxidáns, kemoterápiás és gyulladásgátló hatása van. A C-vitaminhoz hasonlóan azonban instabil vegyület, ezért csak megfelelően formulázva marad hatásos kozmetikumainkban.
Kutatásokkal igazolták pattanástalanító hatását is. Mangosztán héj (ázsiai gyümölcs), aloe vera gél és zöld tealevél-kivonatok kombinációjából készült pattanásgátló gél hatását vizsgálták az 1% klindamicin tartalmú pattanástalanító géllel összehasonlítva. Az eredmények szerint a zöldteás készítmény jelentősen és gyorsabban csökkentette a gyulladást, valamint javított a pattanásos bőr állapotán.
A növény és kivonatainak jótékony tulajdonságai:
- öregedésgátló, ránctalanító
- megakadályozza a pattanások kialakulását
- gyulladáscsökkentő hatású
- véd a bőrráktól
- erősíti az immunrendszert
- antioxidáns, szabadgyök ellenes
Milyen néven találod az összetevőlistákban?
Camellia Oleifera (Green Tea) Extract – japán zöldtea kivonat
Camellia Sinensis (Green Tea) Oil – kamélia olaj/teaolaj
Camellia Sinensis (Green Tea) Extract
Milyen kozmetikumokban juthatsz hozzá?
1.Magister Products – Séance – Tealevél gélpeeling; 2. Blanche – Zöldtea&szantál arc- és testpermet; 3. Colo Pure Skincare – Repair serum; 4. Phi Cosmetics – Jasmine Green Tea Kollagén Booster Fluid Peptidekkel
Ha szívesen megismerkednél más öregedésgátló hatóanyaggal is, kattints az alábbi bejegyzésre:
Források:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31239743
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23639253
Bodor Ferencné: Kozmetikus anyagismeret, Műszaki Könyvkiadó, Bp., 2017.