Aranyhaj – Engedd le a hajad!

Természetes hajápolás irritált, problémás fejbőr esetén

Egészen másról akartam írni, majd az jutott eszembe, hogy a hajápolás témáját talán még nem is említettem itt az EzüstKörte blogon. Jöjjön hát egy rövid beszámoló arról, én milyen termékeket használok a hajam és a fejbőröm ápolására. 

A fejbőröm néhány évvel ezelőtt akadt ki teljesen, emlékeim szerint éppen egy Yves Rocher sampontól. Rettenetesen viszketett, már a hajmosás másnapján, és sajnos azóta is ugyanez a reakciója a hagyományos samponokra. Elkezdtem utánanézni, és ekkor olvastam először az SLS-ről és az SLES-ről, valamint arról, hogy bár jól habzó készítményeket eredményez, de valójában káros a bőrre, és szárítja azt. Nem csoda, hogy viszketett a fejbőröm. Korábban már tettem néhány próbát natúr szappanokkal, és volt amit szerettem, de kényelmesebb megoldásra vágytam. Egy samponra, amiben nincs SLS. Szappanos hajmosás után ugyanis mindenképpen le kell öblíteni a hajat ecetes, vagy citromos vízzel, hogy visszaállítsuk a lúgos ph-t picit savasabb irányba. Ezt azonban az otthonomon kívül nehezen tudtam megoldani pl. utazás alkalmával.

Az elmúlt időszakban több olyan sampont is találtam, aminek az eredményével és az összetevőlistájával is meg voltam elégedve: Babydream 2in1 sampon, Tulasi SLAS-mentes Teafaolajos és Citromfüves sampon, Madre Labs Thickening sampon, Magister Products Menta-lime Harmonizáló sampon.

A Babydream Extra Sensitive Fürdető és Samponban azt szerettem, hogy uszodában, strandon ezt használtam tusfürdőnek és arctisztításra is. Így nem kellett több terméket magammal vinnem. Ha azonban csak ezzel mostam hajat, akkor semmi tartása nem volt, és lelapult. Utazós megoldásnak azonban nem rossz. (200 ml, 500 Ft)

 

A Tulasi samponjait is hosszú ideig használtam, a hajam és a fejbőröm is szerette. A citromfüves különösen nagy kedvencem volt. Tudjátok, mindent imádok, ami citrusos, vagy citromfüves ? Azonban itt is előjött az öblítgetős probléma, mivel egy erősen lúgos samponról van szó és alig habzott. Körülbelül 1 év használat után pedig azt vettem észre, hogy nagyon korpás lett a fejbőröm. Hiába az ecetes hajöblítés, valószínűleg a fejbőröm ph-ja túlságosan lúgos irányba tolódott, ami kedvez a gombáknak, és így a korpának is.

Ebből az állapotból sajnos már csak egy Nizoral kúra tudott kibillenteni, ami a 22-es csapdája, mert bár nagyon hatásos a gombás eredetű korpásodás ellen, azonban SLES van benne. Ekkor vettem fel a kapcsolatot a Magister Products tulajdonosával, Dr. Mester Ildikóval, mert láttam a webáruházukban a Menta-lime harmonizáló sampont és a Hajszesz Extrát. Arra voltam kíváncsi, hogyan tudnám a fejbőröm egészséges állapotát fenntartani.

A sampont kb. 2 hónapja vásároltam meg, és mindkettővel nagyon elégedett vagyok. A samponból nagyon kevés is elég, és a natur készítményekkel ellentétben eszméletlenül jól habzik. Pedig  nincs is benne SLS. A menta-lime kombó igazi telitalálat, engem a savanyúcukorra emlékeztet az illata. Nem nehezíti el a hajam, és a hajszesszel együtt használva +1 nappal kitolódott a hajmosás. A sampon csikorgósra mossa a hajat, így balzsamot érdemes utána használni, hogy könnyebben kifésülhető legyen. A benne lévő koffein felel a hajhullás mérsékléséért, a menta víz hűsíti a fejbőrt, a panthenol erősíti a hajszálakat, a cink és a tengeri alga komplex pedig egyensúlyba hozza a faggyúmirigyek működését. Nem utolsó sorban pedig bőrbarát a PH-ja, így segít megőrizni a fejbőrt védő természetes savköpenyt. (250 ml, 2790 Ft)

A Hajszesz Extrából már több üvegnyit elhasználtam, sőt a család is rákapott. Segít megőrizni a fejbőr egészségét, visszaállítja a fejbőr ph értékét, megelőzi a korpásodást, csökkenti a haj zsírosodását. Továbbá serkenti a hajnövekedést. Rengeteg babahajam van azóta, mióta használom. (100 ml, 2990 Ft)

Az összetételüket azért is nem részletezem itt jobban, mert a Magister honlapján szuperül leírják, feleslegesnek érzem megismételni.

Hajmosások során mindig két lépésben tisztítom a hajam, akárcsak az arcbőröm. Előmosó samponnak a Madre Labs Thickening samponját használom. Valójában önmagában nem vált be, mert nem ad megfelelő tartást a hajamnak, és picit lúgos, így maradt előmosónak. Azonban SLS mentes, citrusos illatú, szép összetétellel, jól habzik, nagy kiszerelés, így megmaradt a rutin részeként. Iherb-ről tudom csak megrendelni, de ha sikerül kifognom akciót és ingyenes szállítást, itt van 1 hét alatt Amerikából és nagyon sokáig elég! (414 ml, ~ 1800 Ft) Fő hatóanyaga a panthenol (B5 vitamin), és a biotint is kiemelik, bár az összetevőlista vége felé kullog csak.

A bőrápolásban azt szokták mondani, hogy ahány bőr, annyiféle reakció. Ami az egyiknek csodaszer, a másiknak borzalom. Ez a hajápolásra még inkább igaz! Újabban festetem a hajam, így most a hajszínvédelemre is oda kell figyelnem. Majd jövök a beszámolóval…

 

4 hozzászólás a(z) “Aranyhaj – Engedd le a hajad!” bejegyzéshez

  1. Nekem most arra kellene rájönnöm, miért kezdett hirtelen sokkal gyorsabban zsírosodni a hajam: akár kétnaponta is moshatnám a korábbi négy-öt helyett…
    (Kis kiegészítés, hogy a Nizoralban sem SLS van, hanem SLES – úgy tudom, ez jóval kevésbé irritáló, mint az SLS, de amúgy én is kerülöm mindkettőt, ha csak lehet.)

  2. Én is nagyon szeretem a Magisteres hajszeszt, ugyancsak tele vagyok babahajjal és kevésbé hullik a hajam, ami a szülést követően szinte ömlött 🙂

  3. Marcsi, érdekes, hogy a hajunk milyen hisztis tud lenni? Én is tapasztaltam már hasonlót. Nekem időnként évszakváltáskor reagál így a hajam. (köszi a SLES megfigyelést, javítom?)

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.