Termékteszt – C-vitamintól duzzadó kozmetikumok

Régen írtam már terméktesztet, pedig számos újdonságot sikerült kipróbálnom az utóbbi hónapokban. A MediNatural nagy dobása volt nyáron a C-vitaminos kollekció, amiből az arctisztító gél és a hidratáló krém egyből landolt is nálam. Lehet rólam tudni, hogy nagy rajongója vagyok a C-vitamin származékoknak a bőrápolásban, írtam is erről egy bejegyzést, de jöjjön most a tapasztalat a MediNatural kozmetikumokról.

MediNatural C-vitaminos arctisztító gél

A kíméletes arctisztítás a szép bőr és a profi rutin alapja, ezért nagyon örültem, hogy a MediNatural előrukkolt egy új géles arctisztítóval, mert tőlük csak arctejet ismertem korábban. Olajos szeborreám van, ami miatt nyáron, főleg esténként alig várom, hogy végre megtisztítsam a bőrömet.

A gélt augusztus végén kezdtem használni a férjemmel együtt, és már néhány nap után azt vettük észre, hogy valóban kíméletesen tisztít, ugyanakkor nem szárít és kellemesen puha lett tőle a bőrünk. Finom gyümölcsös, de visszafogott illatú készítmény, ami nem különösebben habzik, géles marad az arcon is. Ez jó jel, mert az erős habzást többnyire drasztikus tenzidekkel érik el, amik jelentősen eltolják a bőr PH értékét lúgos irányba, ez pedig hosszú távon károsítja a bőrt védő savköpenyt.
150 ml-es kiszerelésben kapható, ami kevésnek tűnhet, de nagyon kis mennyiség elég belőle. Mi ketten használtuk reggel és este a férjemmel, és így 2,5 hónapig volt elég!

Aktív összetevők:

  • tisztító tenzidek – Disodium Cocoyl Glutamate, Caprylil/Capryl glucoside
  • antioxidánsok – C-vitamin – Sodium Ascorbyl Phosphate, E-vitamin – Tocopherol
  • vízmegkötők, hidratálók – Glycerin, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate (hialuronsav)
  • gyulladáscsökkentők – Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Aloe Barbadensis leaf extract

Összetevők: Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Cocamidopropyl Betain, Caprylil/Capryl glucoside, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Sodium PCA, Caprylyl Glycol /Ethylhexylglycerin, xanthan gum, Tocopherol, parfum, Sodium Hyaluronate, Aloe Barbadensis leaf extract, Citronellol.

Két összetevőt emelnék ki, ami mindkét tesztelt termékben megtalálható:

  1. Az egyik természetesen a C-vitaminnak ez a formája (Sodium Ascorbyl Phosphate) – SAP

A C-vitamin származékokról szóló írásomban erről is részletesen írtam ITT, de nézzük a legfontosabb tulajdonságait:

  • vízben oldódó, stabil C-vitamin féle, ezeket a kozmetikumokat nem kell hűtőben tárolni
  • halványítja a meglévő pigment foltokat, és segít megakadályozni újabbak keletkezését
  • kis mértékben serkenti a kollagén szintézist a bőrben, hogy az tömörebb legyen, de ebben más C-vitamin származékok hatékonyabbak
  • lassítja az UVA és UVB sugarak okozta öregedési folyamatokat

Amikor először hallottam erről a gélről, felmerült bennem, hogy miért kell egy arctisztítóba jelentős mennyiségű C-vitamint tenni (5%)? Ez egy lemosandó termék, így ez a hatóanyag ebben a lépésben szerintem nem tudja igazán kifejteni a hatását. A gyártó azt ígéri, hogy „már a sminklemosás illetve arctisztítás periódusában kifejti hatását, ami az öregedés látható nyomai ellen irányul…feltölt, tisztít”.

Majd elkezdtem használni, és azt tapasztaltam, hogy valóban jó érzés a bőrömnek, ha nem is feltölti, de puha és hidratált érzést hagy maga után. Így azt a következtetést vontam le, hogy egy-egy termék esetében sokkal fontosabb az összetevők szinergiája, mint csak egy-egy hatóanyag hatása. Tehát ebben az esetben az SAP-ra inkább azért van itt szükség, hogy erősítse a többi összetevő hatását: 5% stabil C- vitamin -Sodium Ascorbyl Phosphate + Hialuronsav + Gotu Kola  + E  vitamin + Aloe vera + Sodium PCA. És valójában ettől a kombinációtól igazán jó ez a gél, nem önmagában a C-vitamintól.

Én ettől a géltől nem azt várom, hogy már az arctisztítás lépésében fokozza a kollagéntermelést a bőrömben. Elég ha tisztít, hidratál, és megóvja a bőröm védőrétegét, mindezt úgy, hogy nem feszül utána a bőröm. Ezt pedig maximálisan hozza. Persze a soron következő lépéseket nem szoktam megspórolni.

  1. A másik érdekes összetevő a Gotu Kola (Centella Asiatica/ázsiai gázló/tigrisfű)

Sokoldalú növényről van szó, amit korábban is előszeretettel használtam a bőrömre.

  • gyulladásgátló
  • csökkenti a bőr érzékenységét
  • szabályozza a sejtek újraképződését
  • erősíti a kötőszövetet – serkenti a kollagén szintézist és a fibroblaszt aktivitást
  • regeneráló
  • gyógyulássegítő
  • védi a bőrt az öregedési folyamatoktól.*

Ehhez nem is kell mást hozzáfűzni

 

MediNatural C-vitaminos hidratáló krém

Augusztus végén, amikor elkezdtem használni, még tombolt a nyár, ami nálam azzal jár, hogy bármit kenek is magamra, néhány óra múlva diszkógömbként csillog az arcom a túlzott faggyútermelés miatt. No, ettől a krémtől nem! Pedig ezt nem is ígérte.

Kiemelném, hogy airless flakonban érkezik a krém, ami védi az antioxidáns összetevőket, nagyon jól adagolhatóvá teszi, nem kell belenyúlkálni, utazáshoz is kiváló és az utolsó cseppig ki lehet nyerni a krémet! (taps)

Visszaköszön a gél enyhén gyümölcsös illata. Kellemes textúrájú krémet rejt a flakon, amiből egy pumpanyomásnyi nekem elegendő volt az egész arcomra, nyakamra. Picit féltem attól, hogy sok lesz a bőrömre, mert elsősorban normál, száraz bőrre ajánlják. De nem tapasztaltam sem irritációt, sem azt, hogy kellemetlen réteget hagyna maga után. Gyorsan felszívódik, matt bőrképet hagyva maga után.

Nyár végén elegendő volt a hidratáló hatása, ugyanakkor a hirtelen lehűlések idején ősszel nekem picit kevésnek bizonyult. Igaz, hogy olajos szeborreám van, de kombinált a bőröm, ami a hideg időben több táplálást igényel az orcákon és az orrom környékén. Én néhány csepp csipkebogyó olajjal turbóztam fel. A MediNatural-nak egyébként gazdag kínálata van hidegen sajtolt növényi olajokból, szerintem érdemes körülnézni náluk. Így akár éjszakai krémként is bevethetjük, nem kell ahhoz feltétlenül más készítményt használni.

Nappalra azonban használjunk fölé fényvédőt, hogy megóvjuk a bőrünket az újabb foltok keletkezésétől. Sminkalapként is jól működött, szépen el tudtam dolgozni a BB krémet rajta, nem kukacosodott.

A folthalványító hatását önmagában nem tudom megítélni, mert én kémiai hámlasztókat is használtam mellette. A bőröm viszont feszes, puha és hidratált lett tőle, és a homlokomon sem volt tragikus a zsírosodás.

Azt gondolom, hogy ez a krém tavasztól őszig tökéletes hidratáló tud lenni, az pedig nem ritka, hogy a hidegebb idő beálltával kicsit téliesítjük a bőrápolási rutint. Ilyenkor egy olajos szérum, vagy egy növényi olaj jó szolgálatot tehet. Ne legyenek túl nagy elvárásaink egyetlen készítménnyel szemben. Lehetetlenség mindenki bőrének a kedvére tenni

Aktív összetevők:

Az összetétel nagyon hasonló a gélhez, annyi különbséggel, hogy a tisztító tenzidek helyett itt tápláló növényi zsírokat, olajokat találunk.

táplálás – Argania Spinosa kernel oil – argánolaj, Butyrospermum Parkii Butter – sheavaj

Ezek az olajok védik a bőrt a kiszáradástól, puhítják azt, serkentik a sejtek regenerálódását, és nyugtatják az irritált bőrt.

Összetevők: Aqua, Argania Spinosa kernel oil, Butyrospermum Parkii Butter, Polyglyceryl-3 Dicitrate/stearate, Stearic acid, Propanediol, Sodium Levulinate+Potassium sorbate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Betain, Tocopherol, Xanthan gum, Sodium hyaluronate, Aloe Barbadensis powder, Parfüm, Citronellol.

A termékcsaládnak tagja még egy C-vitaminos szérum is. Én szükségtelennek érzem, hogy egyszerre három C-vitaminos készítményt használjak egy rutinon belül. Inkább beiktatok mellé egy olajos szérumot és/vagy egy retinol szérumot, hogy a tápláló és öregedéslassító hatást fokozzam.

 

 

 

Forrás:

www.medinatural.hu

*Kozmetikai hatóanyag gyűjtemény

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.